Fundacja "Dobrze że jesteś"

środa, 21-02-2024

Fundacja "Dobrze że jesteś"

Fundacji ,,Dobrze, że jesteś” w terminie 19-21.02.2024 w Domu Pielgrzyma dobyła swoje rekolekcje. Tematyką rekolekcji była ,,Miłość i przebaczenie”. Prowadził duszpasterz Proboszcz Parafii Św. Dominika na warszawskim Służewie Ojciec Krzysztof Michałowski OP

Fundacja „Dobrze, że jesteś” powołana została z inicjatywy ludzi świeckich, którzy przez wiele lat towarzyszyli w misji pełnionej przez śp. O. Edwarda Konkola i kontynuują to dobro, jakie rozsiewał on przez ponad 30 lat w Białymstoku oraz Jastarni, pomagając rodzinom, ludziom samotnym i ubogim, otaczając ich przy tym modlitwą. 

Głównym celem fundacji jest szerzenie wartości chrześcijańskich poprzez otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka. Swoją postawą i działaniami pragnie stwarzać możliwości, by ludzie starsi, samotni, czy ubodzy mogli poczuć wspólnotę, wsparcie i Bożą obecność. Organizuje spotkania modlitewne, rekolekcje, prowadzi Ośrodek Duszpastersko-Rekolekcyjny im. Jana Pawła II w Jastarni. Wszelkie te inicjatywy objęte są opieką duszpasterską Kapłanów.